PARTİLER Haber Girişi : 20 Aralık 2022 00:43

Saadet Partisi’nin Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, başörtüsü ile ilgili düzenleme içeren anayasa değişikliğine imza verdi.

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Cumhur İttifakı'nın teklif verdiği aile birliğinin sağlanması ve başörtüsüne anayasal güvence içeren anayasa değişikliğine imza verdi.

TEKLİFE KATILDIĞINI TBMM BAŞKANLIĞI'NA İLETTİ
Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Karaduman, "Başörtüsüne anayasal güvence getiren ve evlilik birliğini tanımlayan Anayasa değişiklik teklifine imza vererek desteğimizi ilan ediyoruz. Hayra motor, şerre fren olacağız." İfadelerini kullandı. Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman imzasıyla TBMM Başkanlığı'na verilen dilekçede şu ifadelere yer aldı: "2/4779 esas sayılı Türkiye Cumhuriyeti anayasasında değişiklik yapılmasına dair kanun teklifine katılıyorum."

AK PARTİ'DEN TEŞEKKÜR
AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin de, Saadet Partili Karaduman'ın paylaşımını alıntıladıktan sonra şu ifadeleri kullandı: "Ben de varım" diyerek atılan her bir imzaya teşekkürler…"

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.