PARTİLER Haber Girişi : 18 Ocak 2023 03:58

Muharrem İnce, 6'lı masanın 'imza yetkisi' ve 'kriz' vaatlerine göndermede bulunarak masayı '6'lı adam vesayeti' olarak niteledi.

2023 seçimlerine gidilen süreçte 6'lı masanın kaos, belirsizlik ve istikrarsızlık vaat eden 'imza yetkisi' modeline tepkiler her geçen gün artıyor. Son olarak; Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce katıldığı bir canlı yayında bu konuda dikkat çeken yeni açıklamalarda bulundu.

"6'LI ADAM VESAYETİ"

Muharrem İnce masayı '6'lı adam vesayeti' olarak niteledi. İnce, "Bir Cumhurbaşkanı adayı olacak, milletin karşısına o adayı koyacaklar. Diyecekler ki: 'Milletim siz buna güvenin 50+1 oy verin. Sonra diyecekler ki; Millet güvenecek ama biz güvenmeyeceğiz. Bizim imzamız olmadan hiçbir şey yapamazsın. Bizim imzamız olmayan bir işi yaparsan kriz çıkar yeniden seçime gideriz.'" ifadelerini kullandı.

İnce geçtiğimiz günlerde de katıldığı bir canlı yayında '7 Kocalı Hürmüz' benzetmesi yapmış ve şunları söylemişti:

"Ortak payda oluşturdukları bana inandırıcı gelmiyor. Nasıl yöneteceklermiş Türkiye'yi? Bir Cumhurbaşkanı ve 6 da Genel Başkan var. toplam 7. Tam Yedi Kocalı Hürmüz olacak. Cumhurbaşkanı karar verecek 6 kişiye imza attıracaklar. 6 kişiye imza attırmak için en az 6 saat lazım."

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.