İKTİDAR Haber Girişi : 06 Aralık 2022 00:15

Bahçeli, altılı masanın Cumhurbaşkanlığı adaylığı için anket yapacağı iddiaları hakkında, "Tercihim sınıf arkadaşımdan yana olur" diye cevap verdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, altılı masanın Cumhurbaşkanlığı adaylığı için anket yapacağı iddialarının kendisine sorulması üzerine, "Bana sorarlarsa tercihim sınıf arkadaşım" olur yanıtını verdi.

Meclis'te bütçe görüşmeleri başladı. Görüşmelere katılan MHP lideri Devlet Bahçeli, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Altılı masanın Cumhurbaşkanlığı adaylığı için anket yapacağı iddialarına yanıt veren MHP lideri, "Ankette kim çıkarsa ona karar verelim, siz de katılır mısınız dediler. Ben henüz cevap vermedim. Eğer birisi ankette bana gelirse, siz bu ankette kimse evet dersiniz derse, tercihim sınıf arkadaşımdan yana olur" diye cevap verdi.

MHP lideri Devlet Bahçeli ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 1967-1971 yılları arasında şimdiki adıyla Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olan Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'nde öğrenim görmüştü.

"HABERİM VAR, YORUM YOK"

Öte yandan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, "altılı masanın aday belirleme anketi için oy verecek olsa sınıf arkadaşına oy vereceğini" söylediğinin bir gazeteci tarafından hatırlatılmasına Kılıçdaroğlu, "Haberim var, yorum yok." karşılığını verdi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.